Dobry sposób na motywację

tagi: turystyka, wyprawy, wakacje


Okiem reportera
turystyka wyprawy wakacje

Odpowiednie motywowanie pracowników jest dla każdej firmy niezmiernie ważnym zadaniem.

Poprzez określone czynności mogą one bowiem wykreować w nich chęć do dalszego doskonalenia swoich umiejętności oraz osiągania lepszych wyników, które przysłużą się nie tylko samym pracownikom, ale także całemu przedsiębiorstwu. Można uzyskać to między innymi poprzez dodatkowe premie, zwiększony urlop czy firmowe gadżety, które będą pełnić rolę funkcjonalnego i miłego upominku. Bardzo popularnymi rozwiązaniami, mającymi zmotywować pracowników, są również wyjazdy incentive.

Można je określić jako swego rodzaju wakacje czy też po prostu podróże, które opłacane są przez firmę. Mają one zachęcić pracowników do dalszej współpracy, a także przekonać ich, że ich praca jest ważna dla zarządu. Właśnie dlatego bardzo często są one nazywane również wyjazdami motywacyjnymi, gdyż ich podstawowym zadaniem jest właśnie wspomniana motywacja.

Poza zachętą do dalszej pracy, wyjazdy te budują także lojalność między pracownikiem a pracodawcą. Jest ona niezmiernie ważna, gdyż bez niej żadna firma nie może liczyć na osiąganie dobrych wyników. Efektem tego typu nagród jest często także większa identyfikacja pracownika z celami, a także charakterem firmy. Zbudowana w ten sposób więź owocuje przez wiele lat. Jest to także idealna sposobność ku temu, aby zbudować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, który jest umacniany poprzez dobrą opinię pracowników.

Niemniej, wyjazdy typu incentive służą nie tylko motywowaniu zatrudnionego personelu. Mogą być bowiem idealną okazją, by budować przyjacielskie relacje z klientami lub partnerami biznesowymi. W ten sposób wyrażony gest hojności może posłużyć jako idealna zachęta do kontynuowania współpracy lub rozszerzenia jej o kolejne poziomy.

Rzecz jasna na opisywane nagrody pozwolić mogą sobie jedynie firmy zamożne, o ugruntowanej pozycji na rynku. Jest to bowiem dość kosztowny sposób promocji własnej działalności, który jednak zaowocować może wieloma pozytywnymi kwestiami, budującymi markę i rozpoznawalności przedsiębiorstwa.

Zobacz także:

Opublikowany przez Czech | 2015/04/09

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.