O co chodzi z last minute?

tagi: turystyka, wyprawy, urlop


Okiem reportera
turystyka wyprawy urlop

Last minute to termin, który słyszymy niemalże na każdym kroku, zwłaszcza, gdy wakacje, bądź ich koniec, zbliżają się nieubłaganie.

Dla tych, co nie wiedzą czym jest last minute i na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając oferty z tego zakresu, poniżej wyjaśniamy...

Last minute to nic innego, jak oferty wyjazdów na ostatnią chwilę. To oferty biur podróży, które zostały niewykupione, a do wyjazdu zostało coraz mniej czasu. Dlatego też biura turystyczne obniżają ich ceny, nawet do 50% ceny katalogowej, by odzyskać chociaż część poniesionych kosztów stałych związanych z organizacją i przygotowaniem oferty. To świetna oferta dla osób, które nie mają sprecyzowanych kierunków urlopowych, mogą z dnia na dzień wziąć urlop i potrafią zorganizować się na wyjazd w ostatniej chwili.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ofert last minute?
Wybierając oferty typu last minute, czy jakiekolwiek inne wyjazdy, warto wybrać się do sprawdzonego biura podróży, które nie zniknie nagle po sprzedaży wycieczek- widmo.
Ponadto należy mieć świadomość, że oferty last minute to pełnowartościowe oferty. Dlatego też biuro podróży nie może nagle zakwaterować nas w mniej atrakcyjnym hotelu, innej miejscowości czy nie oferując wyżywienia takiego, jak mają pozostali turyści. Sprawdźmy zatem, czy w naszej umowie podane są szczegółowe informacje o miejscu pobytu, jego standardzie, a także o kosztach wyjazdu i o tym, co kwota ta obejmuje.
Równocześnie zweryfikujmy zapisy w umowie odnośnie reklamacji, czy innych kwestii, które mogą być dla nas niekorzystne. Pamiętajmy, że w Ustawie o usługach turystycznych nie rozróżnia się pojęcia „oferta specjalna”. Dlatego też taka oferta podlega takim samym prawom i jest chroniona tak samo, jak każda inna umowa. Jeżeli więc w Twojej umowie organizator zawarł zapis, że w przypadku oferty „last minute” nie możesz wnosić reklamacji musisz wiedzieć, że zapis ten jest nieważny i masz prawo do reklamacji tak jak każdy inny uczestnik wycieczki.

Korzystać zatem z last minute czy nie? Wady i zalety tego rodzaju ofert.
Jeżeli nie przeraża Cię wyjazd w ciągu kilku dni na wakacje, lubisz nowe kierunki podróży i spontaniczność, a do tego uwielbiasz oszczędzać oferty last minute są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Plusem, bowiem, jest cena wycieczki i jej gwarancja (cena nie wzrośnie nagle). Ponadto kupujący może mieć pewność, że wycieczka nie zostanie odwołana- kupuje przecież jedne z ostatnich miejsc. Do wad ofert last minute należą przede wszystkim: ostatnie miejsca (więc wyjazd z większą grupą znajomych może nie dojść do skutku), brak możliwości rozłożenia na raty kwoty wycieczki, a czasami i brak miejsc na wycieczki fakultatywne już na miejscu.
Jeżeli zatem w zaletach widzisz zalety, a powyższe wady nie są dla Ciebie przeszkodą, czas rozejrzeć się, co oferują biura podróży w połowie wakacji, a mogą w tym pomóc serwisy takie, jak http://www.centrum-lastminute.pl!

Zobacz także:

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/07/05

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.