O Krakowie

tagi: wycieczki, wakacje, urlop


Okiem reportera
wycieczki wakacje urlop

Do najbardziej znanych atrakcji Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa mistrza Wita Stwosza.

Średniowieczny kościół gotycki posiada niezwykle rzadkie sklepienia beczkowe i liczne ornamenty. Ołtarz wykonany w lipowym drewnie prezentowany i otwierany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odtwarzany jest hejnał, którego dźwięki nagle kończą się na wspomnienie przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który ostrzegał mieszkańców miasta przed grożącym im złem grając z wieży.

Kraków mieni się być miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i okalający go region małopolski. Każdego roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy turystów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to rdzennie polskie miasto, cudem oszczędzone przez ostatnią wojnę, gdzie można napotkać mnóstwo skarbów historii ubiegłych czasów.

Sąsiad za 2 tygodnie jedzie do Krakowa. Myśli, jakim środkiem komunikacji dostać się do Krakowa. Do podjęcia decyzji są w zasadzie trzy ewentualności: lot samolotem, jazda koleją lub jazda samochodem. Jako że na zwiedzanie Krakowa ma jedynie trzy dni, a to nie jest zbyt wiele, zatem by nie marnować czasu na długotrwałą podróż, poleci zapewne samolotem. Bilet lotniczy to koszt w dwie strony w granicach kilkuset złotych, zatem| chyba nie ma się co zastanawiać. Lotnisko w Balicach jest bardzo rozsądnie połączone z centrum miasta. Co dwadzieścia minut do centrum miasta jeżdżą dedykowane autobusy. Warto skorzystać jednak z propozycji Airport taxi Krakow wybierając taksówkę prywatną lub też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała grupa w wygodnym busie dojedzie sprawnie do swojego hostelu.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego a także Królestwa Polskiego przypomina o najjaśniejszej potędze Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Teraz Wawel jest wielkim obiektem muzealnym, w którym oglądać można eksponaty sztuki tkackiej, czyli znane arrasy wawelskie. Nie zapomnij zawitać do Kaplicy Zygmuntowskiej oraz posłuchać bicia słynnego Dzwonu Zygmunta.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę skorzystać można z interesującej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy zwiedzić najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten obszar, zamieszkały od wieków przez wyznawców judaizmu, nie utracił nic ze swojego niepowtarzalnego klimatu sprzed lat. Można zagłębić się w wąskie uliczki, spróbować koszernego jedzenia w jednej z żydowskich restauracji albo też zapukać do starej synagogi.

Zobacz także:

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/10/19