Oczyszczanie filtra cząstek stałych w samochodzie

tagi: auto, moto, samochód, naprawa


Okiem reportera
auto moto samochód naprawa
 • Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

  ul. Opolska 5a
  55-011 Siechnice / k. Wrocławia
  tel. 695 905 995
  email: kontakt@diagnostic-car.pl

  http://www.diagnostic-car.pl

Filtr cząstek stałych jest urządzeniem montowanym w autach, które posiadają silnik typu diesel.

Filtr cząstek stałych w samochodzie służy do redukcji emisji szkodliwych substancji wytwarzanych podczas jazdy autem, które dostają się do atmosfery. Czasem spalanie sadzy nie może zostać przeprowadzone w odpowiednich warunkach, dlatego tak często dochodzi do zapychania filtra cząstek stałych w samochodzie. Gdy jest on zapełniony, nie może w pełni spełniać swojej funkcji, czyli redukować wytwarzania toksycznych substancji, przez które dochodzi do wielu groźnych chorób. Aby nie dopuścić do zapychania się filtra cząstek stałych, samochód w trakcie trwania procesu dopalania cząstek stałych powinien jechać ze stałą prędkością, posiadać wysokie obroty silnika i nie można zmieniać wtedy biegów. Gdy jednak dopuścimy do niecałkowitego wypalenia filtra dpf, nasz silnik może stracić trochę mocy albo samoczynnie przechodzić w stan awaryjny. Istnieje jednak kilka sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu. W pierwszym rozwiązaniu warto udać się do dobrego, najlepiej autoryzowanego serwisu pojazdów, gdzie profesjonalni i doświadczeni mechanicy wykonują odpowiednią naprawę. Całkowite wypalanie filtra dpf w specjalnych warunkach to dosyć dobre rozwiązanie, lecz koszt wykonania takiej usługi może wynosić od 3000 zł, aż do 10000 zł. Innym rozwiązaniem, które wykorzystują serwisy samochodowe, jest usuwanie fitra dpf z samochodu. Koszt usunięcia takiego urządzania z naszego pojazdu kosztuje około 2000 zł. Taki zabieg może oznaczać również konieczność przeprogramowania elektroniki sterującej pracą silnika.
Dowiedz się więcej na stronie: http://www.diagnostic-car.pl/filtry

Zobacz także:

Opublikowany przez Czesław | 2017/11/15

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

rss icon Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.