Oczyszczanie filtra cząstek stałych w samochodzie

tagi: auto, moto, samochód, naprawa


Okiem reportera
auto moto samochód naprawa
 • Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

  ul. Opolska 5a
  55-011 Siechnice / k. Wrocławia
  tel. 695 905 995
  email: kontakt@diagnostic-car.pl

  http://www.diagnostic-car.pl

Filtr cząstek stałych jest urządzeniem montowanym w autach, które posiadają silnik typu diesel.

Filtr cząstek stałych w samochodzie służy do redukcji emisji szkodliwych substancji wytwarzanych podczas jazdy autem, które dostają się do atmosfery. Czasem spalanie sadzy nie może zostać przeprowadzone w odpowiednich warunkach, dlatego tak często dochodzi do zapychania filtra cząstek stałych w samochodzie. Gdy jest on zapełniony, nie może w pełni spełniać swojej funkcji, czyli redukować wytwarzania toksycznych substancji, przez które dochodzi do wielu groźnych chorób. Aby nie dopuścić do zapychania się filtra cząstek stałych, samochód w trakcie trwania procesu dopalania cząstek stałych powinien jechać ze stałą prędkością, posiadać wysokie obroty silnika i nie można zmieniać wtedy biegów. Gdy jednak dopuścimy do niecałkowitego wypalenia filtra dpf, nasz silnik może stracić trochę mocy albo samoczynnie przechodzić w stan awaryjny. Istnieje jednak kilka sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu. W pierwszym rozwiązaniu warto udać się do dobrego, najlepiej autoryzowanego serwisu pojazdów, gdzie profesjonalni i doświadczeni mechanicy wykonują odpowiednią naprawę. Całkowite wypalanie filtra dpf w specjalnych warunkach to dosyć dobre rozwiązanie, lecz koszt wykonania takiej usługi może wynosić od 3000 zł, aż do 10000 zł. Innym rozwiązaniem, które wykorzystują serwisy samochodowe, jest usuwanie fitra dpf z samochodu. Koszt usunięcia takiego urządzania z naszego pojazdu kosztuje około 2000 zł. Taki zabieg może oznaczać również konieczność przeprogramowania elektroniki sterującej pracą silnika.
Dowiedz się więcej na stronie: http://www.diagnostic-car.pl/filtry

Zobacz także:

Opublikowany przez Czesław | 2017/11/15

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.