Podróże po Warmii

tagi: turystyka, podróże, urlop, wczasy, wypoczynek


Okiem reportera
turystyka podróże urlop wczasy wypoczynek

Mazury to nie tylko jeziora.

Na terenie Warmii a także Mazur występują ogromne połacie leśne na czele z Puszczą Romincką. Jeziora spina mnóstwo rzek, jakie świetnie nadają się na spływy pontonowe i kajakowe. Pośród borów oraz kniei rozsiane są nastrojowe wakacyjne domki na Mazurach, gdzie można się zaszyć oraz obcować z naturą bez opcji używania telefonów mobilnych a także internetu.

Czy żyje w Polsce jakiś człowiek, który chociaż raz nie pojechał na wczasy na Mazurach lub nie spędził tam urlopu wakacyjnego wypoczynkowego? Chyba nie. To niezaprzeczalnie już magiczny a także kultowy skrawek Polski, jaki każdego roku przyciąga jak magnes mnóstwo turystów spragnionych relaksu przede wszystkim nad jeziorami. Kraina Mazur a także Warmii leży w Polsce północnej i północno-wschodniej. Region ten obfituje w naszym kraju w największą ilość jezior polodowcowych oraz morenowych z największym polskim jeziorem Śniardwy. To kiedyś niedostępna, dawna kraina Prus, obecnie prawdziwa meta dla kajakarzy oraz żeglarzy.

Agroturystyka Mazury to najpopularniejszy pomysł na nocleg w tym regionie naszego kraju. Na szczęście poza nielicznymi większymi obiektami hotelowymi Mazury i Warmia nie oferują zbyt dużej ilości miejsc hotelowych. I świetnie, ponieważ rozwój turystyki masowej nastawionej na zysk mógłby zepsuć unikatowość tego skrawka naszego kraju.

Jednym z najbardziej interesujących mazurskich szlaków kajakowych jest spływ rzeką Krutynią, która przepływa na swojej trasie przez kilka jezior bardzo czystych a także przepięknie położonych. Zaopatrzeni w ekwipunek oraz wodoszczelne worki możemy wiele kilometrów płynąć w czasie spływu obserwując niezniszczoną naturę, rzadkie gatunki ptaków, płazów oraz ssaków.

Mazury oraz Warmia to kraina krzyżackich zamków gotyckich. Wielbiciele tajemnic oraz zakonnych rycerzy wyszukają tu coś dla siebie. Na Warmii można obejrzeć także wiele ciekawych zabytków hydrotechniki a także techniki. Trzeba wymienić w tym miejscu przede wszystkim Kanał Elbląski łączący Elbląg z Ostródą i Szlak Żeglowny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Jeżeli potrzebujesz noclegu na Mazurach i Warmii przeszukaj bazę gospodarstw agroturystycznych na Warmii i Mazurach znajdujący się na stronie http://www.agroturystyka.warmiamazury.net.

Zobacz także:

Opublikowany przez Koziołek | 2012/10/30

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

rss icon Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

rss icon Polacy mają gen przedsiębiorczości

Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów na Europie. Potwierdzają to badania ankietowe.