urlop

Słoneczne wybrzeże Hiszpanii

Słoneczne wybrzeże Hiszpanii

Artykuły powiązane: turystyka, urlop, wyprawy

(...) miejscowość w której znajduje się najdłuższa, bo 4-kilometrowa, plaża w regionie. Równie ciekawym zakątkiem jest niewątpliwie Lloret de Mar, miasto, które całą dobę tętni życiem i oferuje wiele rozrywek. Pełno tu dyskotek, restauracji oraz barów, a dodatkowo na zainteresowanych czekają tutaj także takie zabytki jak gotycki kościół z XVI wieku czy zamek. Pięknym kurortem ulokowanym na wybrzeżu Costa del Maresme jest Calella, niezwykle urokliwe miejsce z wąskimi uliczkami oraz takimi zakątkami jak latarnia morska z 1859 roku czy znajdujący się nieopodal park krajobrazowy Montnegre.Najpiękniejsze plaże hiszpańskiego wybrzeża Niewątpliwie przepiękną hiszpańską plażą jest Playa de la Barrosa ulokowana w mieście Chiclana de la Frontera na wybrzeżu Costa de la Luz. Ma ona 8 kilometrów długości i wręcz oczarowuje odbywającymi się tu co wieczór zachodami słońca. W tym samym regionie czeka Playa de Bolonia, 4-kilometrowa piaszczysta plaża z rozległymi wydmami oraz niezwykłym krajobrazem. Równie (...)

Opublikowany przez Mirosław | 2016/11/22

Opublikowany przez Mirosław | 2016/11/22

Rewolucyjny rower

Rewolucyjny rower

Artykuły powiązane: turystyka, urlop, wycieczki

(...) uniknięcia korków, które napotykamy jeżdżąc samochodem. Można zawsze wybrać środki transportu publicznego, jednak jazda nimi jest długa, na dodatek jesteśmy zależni od rozkładu jazdy. Co więcej, na rowerze możemy jeździć po ulicy, ale także po chodniku czy po ścieżkach. Daje to możliwość wybrania najkrótszej możliwej drogi. Tak więc dzięki rowerowi oszczędzamy wiele czasu. Pewnie dlatego tak wielu ludzi decyduje się dojeżdżać na dwukołowcu do pracy, na uczelnie, czy do szkoły. Mają oni jednak jeden wspólny problem. Wyczerpująca (...)

Opublikowany przez Rus | 2015/11/20

Opublikowany przez Rus | 2015/11/20

Zakup mapy

Zakup mapy

Artykuły powiązane: austria, księgarnie, mapy, narty, podróże, urlop, wyprawy

(...) pokoju również możemy umieścić taką mapę ścienną. W końcu montaż mapy Europy na ścianie nie jest wcale trudny, więc każdy z nas poradzi sobie z takim zadaniem.A regularne korzystanie z map przynosi mnóstwo korzyści. Dzięki nim możemy lepiej zapoznać się (...)

Opublikowany przez Czech | 2015/10/29

Opublikowany przez Czech | 2015/10/29

O Krakowie

O Krakowie

Artykuły powiązane: urlop, wakacje, wycieczki

(...) Do najbardziej znanych atrakcji Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny kościół gotycki posiada niezwykle rzadkie sklepienia beczkowe i liczne ornamenty. Ołtarz wykonany w lipowym drewnie prezentowany i otwierany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odtwarzany jest hejnał, którego dźwięki nagle kończą się na wspomnienie przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który ostrzegał mieszkańców miasta przed grożącym im złem grając z wieży. Kraków mieni się być miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i okalający go region małopolski. Każdego roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy turystów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to rdzennie polskie miasto, cudem oszczędzone przez ostatnią wojnę, gdzie można napotkać mnóstwo skarbów historii (...)

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/10/19

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/10/19

Organizacja konferencji biznesowej

Organizacja konferencji biznesowej

Artykuły powiązane: hotele, urlop, wycieczki, wyprawy

(...) centrum naszego kraju i dlatego dojazd do niego nie jest problemem. Każdy ma blisko, nikt nie będzie mieć powodów do narzekania. Łódź ma odpowiednie warunki do organizowania takich imprez. Przede wszystkim baza hotelowa pozwala na organizację konferencji. Hotele działające wszechstronnie mogą nam zaproponować takie miejsce jak sala konferencyjna w hotelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ przeważająca część hoteli posiada (...)

Opublikowany przez Bolesław | 2015/08/27

Opublikowany przez Bolesław | 2015/08/27

O co chodzi z last minute?

O co chodzi z last minute?

Artykuły powiązane: turystyka, urlop, wyprawy

(...) nie zniknie nagle po sprzedaży wycieczek- widmo. Ponadto należy mieć świadomość, że oferty last minute to pełnowartościowe oferty. Dlatego też biuro podróży nie może nagle zakwaterować nas w mniej atrakcyjnym hotelu, innej miejscowości czy nie oferując wyżywienia takiego, jak mają pozostali turyści. Sprawdźmy zatem, czy w naszej umowie podane są szczegółowe informacje o miejscu pobytu, jego standardzie, a także o kosztach wyjazdu i o tym, co kwota ta obejmuje. Równocześnie zweryfikujmy zapisy w umowie odnośnie reklamacji, czy innych kwestii, które mogą być dla nas niekorzystne. Pamiętajmy, że w Ustawie o usługach turystycznych nie rozróżnia się pojęcia „oferta specjalna”. Dlatego też taka oferta podlega takim samym prawom i jest chroniona tak samo, jak każda inna umowa. Jeżeli więc w Twojej umowie organizator zawarł zapis, że w przypadku oferty „last minute” nie możesz wnosić reklamacji musisz wiedzieć, że zapis ten jest nieważny i masz prawo do (...)

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/07/05

Opublikowany przez Zdzisław | 2015/07/05

Niezwykły kraj kontrastów

Niezwykły kraj kontrastów

Artykuły powiązane: podróże, urlop, wyprawy

(...) ozdobione prawdziwym złotem, diamentami i marmurami. Widok świątyń robi piorunujące wrażenie zwłaszcza po zmroku. Przepych i bogatwo tego miejsca w niesamowity sposób kontrastuje z biedą i okolicznej zabudowy. Koniecznie trzeba zobaczyć jezioro Inle, na którym znajduje się ponad 450 wiosek. Domy, świątynie, przychodnie i inne budynki znajdują się na wodzie na palach. Okolice Mandalay - Amarapura, Sagaing, Inwa, U Bein's Bridge to doskonałe miejsce na odbycie jednodniowej wycieczki, również rowerowej. Amarpura jest klasztorem buddyjskim, w którym każdego dnia o poranku można spotkać tysiące mnichów, którzy wspólnie spożywają śniadanie. Na każdym turyście ogromne wrażenie robi również U (...)

Opublikowany przez Rus | 2015/03/09

Opublikowany przez Rus | 2015/03/09

Godny polecenia nocleg we Wrocławiu

Godny polecenia nocleg we Wrocławiu

Artykuły powiązane: turystyka, urlop, wycieczki

(...) zakupy. Hostel  jest położony nieopodal centrum i wszystkich najważniejszych punktów miasta. Blisko rozmieszczone przystanki sprawią, że z tego punktu łatwo będzie dostać się tramwajem lub autobusem do wszystkich zaplanowanych miejsc. Niezależnie od tego, czy są to zabytki, muzeum, czy miejsca dla miłośników nowoczesności i dobrej zabawy. Przede wszystkim liczy się jednak cena, im niższa tym goście są skłonni dłużej zostać w tym niewątpliwie bardzo urokliwym mieście. Oprócz przystępnej ceny, w hostelu jest przytulnie i schludnie, a goście mają zapewnione wszytko to, czego potrzebują. Przez długi (...)

Opublikowany przez Czech | 2015/02/03

Opublikowany przez Czech | 2015/02/03

Atrakcyjny apartament w Szczyrku

Atrakcyjny apartament w Szczyrku

Artykuły powiązane: podróże, turystyka, urlop

(...) Każdy marzy o niezapomnianych wakacjach. Najlepiej spędza się je w miejscu ze wspaniałymi widokami, które zapierają dech w piersiach i sprawiają, że zapomina się o wszystkich problemach codziennego życia. Takie wakacje są jeszcze bardziej atrakcyjne, jeśli spędzamy je nie tylko w pięknym miejscu, ale w dodatku mamy do dyspozycji atrakcyjne miejsce noclegowe. Tani nocleg w tak wspaniałym obiekcie, jakim są apartamenty Harnaś w Szczyrku, to oferta, obok której nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, kiedy połączona jest ona z dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym w miejscu, do którego się wybieramy. Taka oferta to właśnie tani nocleg w apartamencie w Szczyrku, którą tutaj (...)

Opublikowany przez Bolesław | 2014/12/15

Opublikowany przez Bolesław | 2014/12/15

Wypoczynek w górach

Wypoczynek w górach

Artykuły powiązane: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

(...) odnaleźć miejsce na nocleg na stronie www.tatrzanskie-turnie.pl. Co prawda wolne pokoje zdecydowanie łatwiej jest znaleźć w miesiącach o niskim natężeniu turystycznym, jednak również w tych bardziej obleganych dostępne są jeszcze wolne miejsca.Oczekiwania turystów w zakresie rodzaju noclegu są bardzo zróżnicowane – jedni preferują niewielkie górskie domki, inni pensjonaty wczasowe, natomiast jeszcze inni (...)

Opublikowany przez Czesław | 2014/04/20

Opublikowany przez Czesław | 2014/04/20

Podróże po Warmii

Podróże po Warmii

Artykuły powiązane: podróże, turystyka, urlop, wczasy, wypoczynek

(...) polskim jeziorem Śniardwy. To kiedyś niedostępna, dawna kraina Prus, obecnie prawdziwa meta dla kajakarzy oraz żeglarzy. Agroturystyka Mazury to najpopularniejszy pomysł na nocleg w tym regionie naszego kraju. Na szczęście poza nielicznymi większymi obiektami hotelowymi Mazury i Warmia nie oferują zbyt dużej ilości miejsc hotelowych. I świetnie, ponieważ rozwój turystyki masowej nastawionej na zysk mógłby zepsuć unikatowość tego skrawka naszego kraju. (...)

Opublikowany przez Koziołek | 2012/10/30

Opublikowany przez Koziołek | 2012/10/30

Doskonała lokalizacja

Doskonała lokalizacja

Artykuły powiązane: hotel, noclegi, restauracje, urlop, wakacje

(...) oferty spośród ofert konkurencji. Z tego powodu dzisiejsze hotele podkreślają dodatkowe usługi hotelowe i kompleksowość w Krakowie. Organizują chrzciny, imprezy integracyjne, wesela, komunie, konferencje czy wszelkiego innego rodzaju imprezy firmowe i rodzinne. Dlatego aktualnie Hotel Piast to nie tylko hotelowa restauracja a także gmach z pokojami do spania a także cała gama pomieszczeń dodatkowych oraz rozległy zielony teren rekreacyjny dokoła. Wiele hoteli w Krakowie dysponuje dziś basenem czy centrum wellness z jacuzzi czy sauną. Nie jest rzeczą niepopularną wypożyczanie skuterów, prowadzenie sklepu z ekskluzywnymi gadżetami czy też udostępnianie gościom (...)

Opublikowany przez Koziołek | 2012/10/29

Opublikowany przez Koziołek | 2012/10/29

Nauka jazdy na nartach w Austrii

Nauka jazdy na nartach w Austrii

Artykuły powiązane: podróże, urlop, wyprawy

(...) doskonale rozwinięta sieć kolejek i rozmaitego rodzaju wyciągów (orczyki, gondole, kolejki zębate, kolejki linowe, itd.), baza noclegowa (apartamenty Austria, kwatery Austria a także Austria narty) oraz gastronomiczna, gorące źródła a także termy - to tylko niektóre atuty tego kraju. Polecamy wyjazdy narty w Alpy wraz z nauką jazdy na nartach prowadzone przez fachowych instruktorów narciarstwa. Wraz z karnetem na lekcje jazdy na nartach dostajecie Państwo oferty rabatów przy wynajęciu polecanych przez nas apartamenty i kwatery Austria Alpy jak również ski-pass na wjazdy wyciągami. Austria jest (...)

Opublikowany przez Mieszko | 2012/10/18

Opublikowany przez Mieszko | 2012/10/18