Wypoczynek w górach

tagi: turystyka, wakacje, urlop, apartamenty, noclegi


Okiem reportera
turystyka wakacje urlop apartamenty noclegi
 • Apartamenty Tatrzańskie Turnie

  ul. Bory 4a
  34-500 Zakopane
  tel. 18 201 12 54
  tel. kom.: 510 044 370
  e-mail: rezerwacje@tatrzanskie-turnie.pl

  http://www.tatrzanskie-turnie.pl

Czas wypoczynku to bardzo istotny element naszej codzienności.

Bardzo często przewlekły stres związany z pracą zawodową oraz brak chwili na relaks, staje się przyczyną różnych jednostek chorobowych, a nawet nerwicy. Dlatego też zadbanie o tak zwaną chwilę dla siebie jest niezwykle istotne. Specjaliści zalecają również, aby w miarę możliwości korzystać z różnego rodzaju technik relaksacyjnych oraz uprawiać aktywnie sport, dla rozładowania gromadzącej się energii wynikającej ze stresu. Samo okazjonalne działanie zaradcze nie jest jednak wystarczające. Realizując takie działania wyłącznie raz w miesiącu, czy nawet rzadziej, nie zapewniamy swojemu organizmowi właściwej dawki relaksu.

Dlatego też warto od czasu do czasu wykorzystać kilka dni zaległego urlopu i wyjechać na przykład w góry. Zmiana klimatu, kojące powietrze i wszechogarniający spokój działają na organizm korzystniej niż jakakolwiek inna forma odpoczynku. Dlatego też niezwykle ważne staje się skoncentrowanie swojej uwagi na krajobrazie, który najlepiej na nas oddziałuje.

W tym zakresie bardzo polecana jest najpopularniejsza miejscowość górska, czyli Zakopane. Znajduje ona licznych zwolenników zarówno w okresie sezonowym jak i poza sezonem. W internecie można odnaleźć miejsce na nocleg na stronie www.tatrzanskie-turnie.pl. Co prawda wolne pokoje zdecydowanie łatwiej jest znaleźć w miesiącach o niskim natężeniu turystycznym, jednak również w tych bardziej obleganych dostępne są jeszcze wolne miejsca.

Oczekiwania turystów w zakresie rodzaju noclegu są bardzo zróżnicowane – jedni preferują niewielkie górskie domki, inni pensjonaty wczasowe, natomiast jeszcze inni zdecydowanie wybierają apartamenty. Wszystko zależy od czasu na jaki odwiedzamy miejscowość górską, charakteru, oczekiwań i możliwości finansowych. W przypadku wyjazdów weekendowych wiele osób wybiera noclegi w Zakopanem zlokalizowane na obrzeżach miasta, gdzie dominuje cisza i spokój, oraz skąd jest zdecydowanie bliżej do szlaków górskich. Również i w tych lokalizacjach rozplanowane są atrakcyjne hotele i pensjonaty.

Zobacz także:

Opublikowany przez Czesław | 2014/04/20

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Exatel rozbuduje największą sieć światłowodową państwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji przedłużyło z końcem września zawartą 3 lata temu z firmą Exatel umowę na operowanie siecią OST 112, do której podpięte są kluczowe dla Polaków systemy bezpieczeństwa, m.in. numer alarmowy 112.

rss icon Polska liderem na produkcji owocowo-warzywnej

Polska był szóstym, pod względem wartości, producentem owoców warzyw na UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce na produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.

rss icon Bez porozumienia płacowego na Tesco

Związek zawodowy Solidarność Tesco Polska nie doszły do porozumienia na sprawie wynagrodzeń na roku finansowym 2017. Strony wyczerpały wszystkie etapy poprzedzające strajk.